Saç Ekimi Fırsatları

Toprak bilimciler saç ekimi önemini iz mineraller 100 yıldır bitki sağlığı oynamak anladım. Adli antropolog tarih öncesi çağlara kadar uzanan hayvanların beslenme ve çevresel koşulların anlaşılmasında yaygın saç ekimi analizi kullanmak. 1990’ların başından itibaren hayvan kılından tarihleri ​​DNA analizi, noninvaziv toplanan örnekler yoluyla nadir Kuzey Amerika etobur izlenmesi farklı türler tanımlamak için mitokondriyal DNA analizi saç ekim ile daha yakın başlamasına rağmen. Örneğin, 1997 yılında yapılan bazı çalışmalar scats ve saç evrensel DNA primerleri dayalı birçok türün belirlenmesi için güvenilir ve ucuz yöntemler tartışıldı. Anket yaban hayatı için noninvaziv saç toplama yöntemlerinin kullanımı 1990’ların ortalarından beri hızla genişledi. Böyle boz ayılar, Amerika siyah ayıları, Kanada vaşak, ve Amerikan sansar gibi yüksek profilli nadir ve zor türlerin Çalışmaları Kuzey Amerika’da DNA tabanlı hairsnaring teknikleri yararlanabilmesi için ilk arasındaydı ve saç ekim istanbul mevcut literatür toplu oluşturmuş Bu alanda. Saç örnekleme artık yaygındır ve çok sayıda diğer etobur türlerinin kapsayacak şekilde genişletti. [44]

Ağır Metaller için test

Geleneksel tıp, metal “zehirlilik” bazı ağır metaller saç ekimi (doku örnekleme ve test kullanılarak işaretlenen zaman) için önceden belirlenmiş bir saç ekim klinik seviyesinden ölçülebilir miktarda desigated edilir. Klinik belirlenmesi, söz konusu spesifik bir metal ile ilgili ekteki belirti ve semptomlar ile birlikte bu doku seviyesi yüksekliği esas almaktadır. Buna karşılık, bir toksik yük aslında tanımlanmış bir sınırın altına düşmesi ve genellikle belirli metal ile ilişkili saç ekim istanbul belirti ve bulgular eşlik olmadan var. Bu koşullar altında, saç ekimi bir yük olarak adlandırılan ya da artan yük ve bir toksisite olarak anılacaktır olmamalıdır edilmelidir. Bu özellikle metal metabolik etkiye sahip ya da ele saç ekim alınması gerektiğini değil demek değildir. Bir köpek değil bir toksisite ise, bir ağır metal yükü var, ama bu metal bir olumsuz ya da alerjik reaksiyon nedeniyle hala tezahür birçok belirti ve semptomları olabilir.

Senin köpek ağır metallerin toksik seviyelerini test etmek için saç ekim kullanılan dokular kan, idrar, saç, tırnak ve dışkı örnekleri bulunmaktadır. Çoğu veteriner ofisleri testleri gerçekleştirmek uygun laboratuarlara gönderilmesi gerekir bu testlerin ve örnekleri gerçekleştirmek için donanımlı değil. Gün içinde saç ekim veya en fazla birkaç ay akut maruz kalma nedeni ile oluşan etkileri ölçmek için, kan, idrar ve dışkı analizleri en doğrudur. Uzun vadeli ve kümülatif beden yükü etkileri için, saç ve tırnak testleri en doğrudur.

Kan serum testleri vs saç doku mineral analizi.

Kan ve serum mineraller içerir, ama bunlar vücudun mineral depolama tamamen temsilcisi olmayabilir. Pek çok durumda, mineral serum düzeyi doku saç ekim konsantrasyonu (homeostatik mekanizmaları) pahasına korunur. Serum konsantrasyonları saç ekim istanbul duygusal değişiklikler, kan alınan günün saat veya numune alınmadan önce yenen gıdalar ile değişebilir. Örneğin, serum magnezyum kan çizim tekniğine göre değişebilir. Artık turnike uygulandığında, yüksek saç ekim magnezyum, dokunun hipoksi sonucu olarak yükselir.

Mineraller için kan analizi ve vücut (ekstraselüler) ve depolama alanlarından minerallerin taşınması iyi bir göstergedir.

Vücutta mineral saç ekim istanbul birikimi doku içine tevdi edilmesi için kan kendi bertaraf edilmesine bağlı olarak serum içinde sık sık tespit edilmemiş bulunmaktadır. Bu durumda, saç ekimi mineral idrar veya bağırsak yoluyla atılır başarısız olabilir. Toksik metal oksit için bir akut maruz kaldıktan sonra otuz ila kırk gün, örneğin, yüksek serum düzeyleri, vücut bir koruyucu önlem olarak serum dan kurşun kaldırma ve karaciğer gibi dokularda metal tevdi var bir saç ekimi sonucu olarak tespit edilemez olabilir Kemik, diş ve saç.

Advertisements

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: